تبلیغات
سیاه پوش - استغفار مجرب امیرالمومنین علیه السلام
 
سیاه پوش
کیمیایی‌ست عجب تعزیه داری حسین، که نباید ز کسی منت اکسیر کشید ...‏
درباره وبلاگ


و چه زیبا است آن پرچم سیاهی كه بالای گنبد تو به اهتزاز در آمده است و چه شیرین است آن لحظه ای كه برای مصیبت تو پیراهن سیاه برتن می كنم و شال سیاه عزایت را بر گردن می اندازم.
آری، من یك سیاه پوشم......
ابد والله ما ننسی حسینا ...

مدیر وبلاگ : محمد
نویسندگان
یكى از انواع استغفار كه داراى مضامین عالى است و تلاوت آن براى برطرف كردن بسیارى از مشكلات ، و برآورده شدن بسیارى از خواسته هاى انسان به تجربه ثابت شده است ، استغفارى است كه امیرالمؤمنین (علیه السلام) متن آن را به دست مبارك خود نوشته و به فردى كه دستش از مال دنیا تهى شده بود دادند، و او هم طبق دستور حضرت عمل كرد و به ثروت انبوهى دست یافت.

افراد زیادى از خواندن این استغفار براى حل مشكلات اقتصادى خویش نتیجه گرفته اند و گره هاى كور زندگى خود را با تلاوت آن باز نموده اند.

از آن جمله یكى از دوستان كه ده سال قبل ازدواج كرده بود ولى صاحب فرزند نگشته بود، خود و همسرش به مدّت یك سال آن را هر شب قبل از خواب تلاوت كرده و پس از یك سال خدا فرزندى سالم به آن ها عطا فرمود.

بسیار بجاست كه دوستان امیرالمؤمنین (علیه السلام) با تلاوت آن به خواسته هاى مادى و معنوىِ خویش برسند و از فیوضات آن بهره مند گردند.

ما ابتدا اصل داستان را كه از امام رضا (علیه السلام) روایت شده است ، براى خوانندگان محترم نقل مى كنیم و سپس متن زیباى دست خطّ مولا امیرالمؤمنین (علیه السلام) را با مضامین بلندى كه دارد ، خدمت دوستداران ولایت و شیعیان امیرالمؤمنین (علیه السلام) تقدیم مى كنیم.

امام رضا (علیه السلام) از پدرانشان از امام سجاد (علیه السلام) و آن حضرت از پدرشان امام حسین (علیه السلام) چنین روایت مى فرمایند:

یك روز در خدمت پدرم امیرالمؤمنین (علیه السلام) نشسته بودم كه مرد عربى خدمت آن حضرت رسید و اظهار كرد:

اى امیرمؤمنان من مردى عیالمندم و بهره اى از مال دنیا ندارم. امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند : چرا استغفار نمى كنى تا حالت خوب شود ؟

مرد عرب گفت: یا امیرالمؤمنین من استغفار زیاد كردم و تغییر و افزایشى در وضع خود ندیدم.

امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند : خداوند در قرآن مى فرماید:

 اِسْتَغْفِرُوا رّبَّكُمْ اِنَّهُ كانَ غَفّاراً یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْكُمْ مِدْراراً وَ یُمْدِدْكُمْ بِاَمْوال وَ بَنینَ وَ یَجْعَلْ لَكُمْ جَنّات وَ یَجْعَلْ لَكُمْ اَنْهاراً (سوره نوح ، آیه 10 ـ 12)

« از خدا طلب عفو و بخشش كنید كه او آمرزنده است و اگر چنین كنید از آسمان باران رحمتش را براى شما پیاپى فرو مى فرستد و شما را با اموال و فرزندان متعدّد كمك مى كند و باغ هاى سرسبز و خرّم و رودهاى جارى و خوشگوار برایتان فراهم مى سازد».

آن گاه فرمودند : من استغفارى را به تو یاد مى دهم كه هنگام خواب باید آن را تلاوت كنى كه اگر این استغفار را هر شب قبل از خواب بخوانى خداوند روزى تو را افزایش مى دهد.

سپس نسخه استغفار را براى او نوشته و به او دادند و فرمودند : هر گاه براى خواب به بستر رفتى و خواستى بخوابى، این استغفار را بخوان و گریه كن و اگر اشكت نیامد حالت گریه به خود بگیر و تباكى كن.

امام حسین (علیه السلام) مى فرمایند : مرد عرب رفت و سال بعد خدمت پدرم امیرالمؤمنین (علیه السلام) رسید و گفت: یا امیرالمؤمنین ، خداوند نعمتش را بر من تمام كرد . و آن قدر به من ثروت و مكنت عطا كرد كه از زیادى اموال، محل نگهدارى آن ها برایم تنگ شده است و جایى براى بستن و محافظت شتران و گوسفندانم ندارم.

امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند: اى برادر عرب، سوگند به آن خدایى كه محمد (صلى الله علیه وآله وسلم) را به رسالت برانگیخته است ، هر بنده اى كه این استغفار را قرائت كند و به واسطه آن خدا را بخواند ، خداوند گناهان او را ببخشد ، حوایج مشروع او را برآورد ، و از بركت تلاوت این استغفار مال و فرزند او را زیاد كند.
( الصّحیفة العلویة الجامعة ، ص 659)


قابل تذكّر است دست یافتن به آثار و بركات این استغفار، علاوه بر آنچه گذشت ـ همچنانكه كه امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرموده اند ـ مشروط به این است كه اولاً : با وضو و هنگام رفتن به بستر خواب قرائت شود. ثانیاً : هنگام تلاوت آن اشك ندامت و پشیمانى ریخته شود و چنانچه اشكى نداشت تباكى كند و حالت گریه كنندگان را به خود بگیرد.

از همه مهمتر این كه ، واقعاً از گذشته خود پشیمان شود ، از گناهان خود توبه كند ، تصمیم جدّى بر ترك گناه بگیرد و از هر گونه معامله حرام و درآمد غیرمشروع فاصله جوید ، خداوند را رازق خود بداند، و در عین حال كه براى كسب حلال و درآمد مشروع تلاش مى كند به درگاه خداوند پناه برده و از او بخواهد كه به كسب و كارش بركت دهد و روزى او را وسیع گرداند.

با حفظ همه این جهات ، دست یافتن به نتیجه قطعى متوقّف بر این است كه مصلحت انسان در ثروتِ بیشتر و روزىِ فراوان تر و یا حاجتِ دیگرى كه از خدا خواسته است ، باشد . و اگر مانعى چون ترك دعا ، عدم توجّه به خدا و ارتكاب بعضى از گناهان براى رسیدن به آن در میان باشد ، با قرائت این استغفار همه موانع برطرف مى شود و روزى انسان زیاد مى گردد و به حاجت خویش دست مى یابد .

نكته مهمّ دیگر این است : زمانى اثر این استغفار دو چندان مى گردد كه بعد از قرائت این استغفار ، مولاى خود و امام زمانت را مخاطب قرار دهى و بگویى:

یا اَیُّهَا الْعَزیزُ مَسَّنا وَ اَهْلَنَا الضُّرُّ وَ جِئِنا بِبِضاعَة مُزْجاة ، فَأَوْفِ لَنَا الْكَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنا اِنَّ اللهَ یَجْزِى الْمُتَصَدِّقینَ تَاللهِ لَقَدْ آثَرَكَ اللهُ عَلَیْنا وَ اِنْ كُنّا لَخاطِئینَ. یا اَبانا اِسْتَغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا اِنّا كُنّا خاطِئینَ .

اى مولاى عزیز ، ما و اهل و عیالمان گرفتار شده ایم، و با متاع ناچیزى به بازار آمده ایم و از شما مى خواهیم كه پیمانه ما را پر كنى و بر ما تصدق نمایى ; كه خداوند صدقه دهندگان را پاداش مى دهد. به خدا سوگند ! خدا شما را به عنوان مولا و همه كاره دین و دنیاى ما برانگیخته است . گرچه ما در گذشته از خطاكاران بودیم. اى پدر دلسوز و مهربان ما براى گناهان ما استغفار كن كه ما در گذشته از خطاكاران بودیم .

 آن گاه با اشك و آه براى مولایت دعا كرده و بگویى: « اللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِّیِكَ الْفَرَجْ »

این جاست كه مولاى عزیزت در هر كجا كه باشد براى مشكلات تو دعا خواهد كرد و روزى بیشترى از خدا برایت طلب مى نماید.

---------------------------------------

متن استغفار امیر المومنین را می توانید از
اینجا دریافت نمایید.

این استغفار مجرب، هدیه ما باشد به شما به مناسبت ولادت با سعادت آقا و مولایمان حضرت صاحب الزمان سلام الله علیه.

مطالب بالا نیز به نقل از کتاب ارزشمند «تجربه شیرین ندامت» تالیف حجت الاسلام و المسلمین یوسفی می باشد.

یا علی مدد


نوع مطلب : اهل بیت علیهم السلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 18:21
مطلب نداری گل بگیر درشو دیگه!
محمد شولوغ نکن!
عوضش عین تو هر دو ماه یه بار ادغای تغطیلی وبلاگو نمی کنم!
چهارشنبه 2 اسفند 1391 03:47
سلام ادمین گرامی
لطفا هدیه بنده رو در بین هموطنان گرامی منتشر بفرمایید
فایل پی دی اف استغفار هفتاد بندی حضرت علی (ع) جهت افزایش روزی:
http://8pic.ir/images/ebrnk0pogxrua1qit9.pdf
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی